Ev Hanımlarına Özel İngilizce Dil Eğitimi

Hayatımızın bir parçası haline gelen İngilizce her yaş grubunun öğrenebileceği bir dil olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkeler arası iletişim kurmak adına ortak bir dil sayılan İngilizce artık küçük yaşlardan itibaren eğitim verilmeye başlanmıştır. Dil öğreniminin önemli olduğu şu günlerde her yaş grubu için özel açılan kurslar, öğrenimi destekleyen dersler ve daha sayılabilecek pek çok öğrenme çeşidi bulunmaktadır. İngilizce öğrenimi seviyelerine göre değişim göstermektedir. Dil kurslarında farklı seviyeler göz önüne alınmaktadır. Okullarda görülen İngilizce sayesinde her insanın belli bir temeli bulunmaktadır. Ama ileri derece de İngilizce konuşabilmek için gereken eğitimin alınması gerekmektedir. Sürekli tekrar ve pratik yaparak iyi derece de İngilizce öğrenme şansı sizleri beklemektedir. Temel bilgilere baktığımızda günlük konuşma cümlelerini görmek mümkündür. Selamlaşma, tanışma, adres sorma, kendini ifade etme ve daha pek çok sık kullanılan cümleleri öğrenmek mümkündür. hello-merhaba, how old are you?- yaşınız kaç?, what is yoru name?- adınız nedir?, where are you from?- nerelisiniz?, good bye- güle güle, nice to meet you- tanıştığımıza memnun oldum ve daha pek çok cümle ve kelimeye ulaşmak mümkündür.

İngilizce öğrenimi her açıdan dikkatli öğrenilmesi gereken bir dildir. Özellikle dilbilgisi kuralları her dilde olduğu gibi İngilizce dilinde de farklıdır. Tek başına bir anlamı olmayan ve cümle içinde kullanıldığında bir anlam ifade eden kelime öbeklerine edat denmektedir. İngilizce Edatlar – prepositions olarak adlandırılmaktadır. Edatlar denince akla yer yön edatları, zaman edatları en çok karşımıza çıkan edatlardandır. Yer yön edatlarına baktığımız da in- içinde, on- üstünde, under-altında, in front of- önünde, behind- arkasında, next to- yanında bitişiğinde olan, between-arasıdna, at-de da, near- yakınında, below- aşağıda, over- üzerinde, above- üzerinde, across- karşısında, into- içinde, towards- e doğru, through- sayesinde, from- den dan, among- arasında şeklinde kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra aylar ve mevsimler ve senelerin hemen önünde kullanılan in’dir. Gün için de bir vakit, belli bir zaman aralığı ya da hafta sonu gibi durumları belirtmek için at kullanılmaktadır. Geçmişten günümüze kadar anlamını verebilmek için since- den beri anlamında kullanılmaktadır. Belli bir sürenin belirtilmesi için from- dır dir, yıllar öncesini anlatmak için ago- den önce şeklinde bir kullanım bulunmaktadır. to, till, until ise günlerden önce kullanılır ve -e kadar anlamını taşımaktadır. Cümle kullanımların da edatların bir cümlenin doğru ifade edilmesini sağlamaktadır. Edat kullanımlarının doğru öğrenilmesi gerekir.

İngilizce öğrenimin de pek çok bilgi ve kullanım türü bulunmaktadır. Özellikle bizim dilimizle İngilizce de cümle kurulumları arasında ki fark kişilerin dil öğrenimini daha zor hale getirdiklerini göstermektedir. Dilimiz de cümle kurulumu özne- tümleç- yüklem olarak sıralanmaktadır. Bunun yanı sıra İngilizce de özne-yüklem- tümleç olarak sıralanır. İngilizce de özne söylendikten sonra cümlenin sondan başa doğru çevrildiği görülür. Ama dilimiz de öğe dizilişine göre cümle kurulumu görülmektedir. Bu yüzden cümle kurulumların da İngilizce mantığı ile düşünmek gerekir. Böylece dile daha hakim olunması sağlanır. Dil öğreniminde kendinizi ne kadar verirseniz o kadar kolay öğrenim sağlayabilirsiniz. İngilizce öğreniminde yardımcı olan pek çok kaynağa ulaşmak mümkündür. Bu konu da pratik İngilizce bilgilerine ulaşabileceğiniz ya da belli testlere tabii olacağınız siteler bulunmaktadır. Özellikle her seviyeye uygun olarak hazırlanan gazeteler, videolar ve yazılar dil gelişiminizi etkilemektedir. Sürekli çalışarak ve tekrar ederek İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Kullanacağınız öğrenme tekniğinin size uygun olması hızlı ve pratik bir öğrenme gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kalın Topuklu Çizme Modelleri başlıklı makalemizde 2016 çizme modası, 2016 çizme modelleri ve en yeni çizme modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blue Captcha Image
Yenile

*